09.10.2014

Koncert z okazji inauguracji roku akademickiego 2014/2015


fot. Jacek Dyląg

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2014/2015, 9 października 2014 roku (czwartek) o godz. 19.00 w Centrum Dydaktyki AGH (paw. U-2) odbędzie się koncert Anny Marii Jopek & KROKE.

 

Bilety dla pracowników, emerytów i rencistów do nabycia w paw. C-2 , pok. 114 (tel. 32 -75).

Koszt biletu wynosi 10 zł.

 

Anna Maria Jopek – wokalistka, kompozytorka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Artystka wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

KROKE (w języku jidysz: Krąków) stworzyła w 1992 roku trojka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący nowych form, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.