08.10.2021

Koncert Renaty Przemyk z okazji inauguracji roku akademickiego


8 października 2021 r. o godz. 18.00 w ACK Klub STUDIO odbędzie się koncert z okazji inauguracji w AGH roku akademickiego 2021/2022. Ze swoim repertuarem muzycznym wystąpi Renata Przemyk.

Renata Przemyk – polska piosenkarka i kompozytorka. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1988 r. występem na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z zespołem w listopadzie 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Na koncie ma 10 płyt, z których większość uzyskała status złotej. W 2003 r. wydała album z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. W 2012 r. ukazała się płyta „Przemyk AKUSTIK TRIO” będąca studyjnym zapisem granego od kilku lat akustycznego materiału koncertowego z kameralnymi wersjami utworów.

Wielokrotnie koncertowała zarówno w Polsce, jak i Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Habakuk, Fiolka, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Katarzyna Nosowska, Ania Rusowicz, Kayah. Zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze.

Rock, elementy etniczne, poruszające teksty, mocna sekcja rytmiczna, dźwięki akordeonu, charakterystyczny głos… Sama artystka nazywa to co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych.

W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” Renata Przemyk znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX w.