Koncert chińskiego chóru Jin Fan

Studium Języków Obcych AGH zaprasza na koncert chińskiego chóru Jin Fan, który odbędzie się 15 maja o godz. 14.30 w sali audytoryjnej Centrum Dydaktyki AGH (ul. Reymonta 7, bud. U-2).

Profesjonalny chór dziecięcy Jin Fan tworzą artyści w wieku 8-11 lat, uczniowie najlepszych pekińskich szkół: Shijia Primary School, Beijing Jingshan School i The Branch School of Shijia. W programie m.in. tradycyjne pieśni chińskie, utwory opery pekińskiej oraz tańce mniejszości.

Występ wpisuje się w program współpracy AGH z Instytutem Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w obrębie inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku „One Belt, One Road”.

Koncert jest pierwszym z wydarzeń artystycznych w AGH promujących kulturę chińską, realizowanych na mocy porozumienia o współpracy w zakresie prowadzenia zajęć z języka chińskiego dla studentów i kadry AGH w ramach Punktu Instytutu Konfucjusza UJ przy Studium Języków Obcych AGH.

Wstęp wolny.