26.04.2022

Jubileuszowe spotkanie Akademii Inżynierskiej


26 kwietnia 2022 r. o godz. 11.00 w Auli AGH odbędzie się naukowa sesja z okazji jubileuszu 30-lecia Akademii Inżynierskiej w Polsce.

Akademia Inżynierska w Polsce (AIP) to stowarzyszenie naukowo-techniczne zrzeszające wybitnych twórców polskiej techniki — inżynierów i przedsiębiorców, założone w 1992 r. z inicjatywy Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Celem działalności AIP jest transfer osiągnięć pracy inżynierskiej do przemysłu. Od 1998 r. AIP jest członkiem Rady Akademii Techniki i Nauk Technicznych z siedzibą w Waszyngtonie, która koordynuje działalność 25 akademii inżynierskich i podobnych organizacji z różnych krajów. W tym roku AIP zrzesza blisko 250 osób.

W ramach jubileuszowych obchodów w murach AGH odbędą się m.in. wykłady. Prof. Antoni Rogalski, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk przybliży zagadnienia związane z detektorami podczerwieni w Polsce, prof. Ryszard Tadeusiewicz, były Rektor AGH, biocybernetyk przedstawi kierunki i perspektywy rozwoju sztucznej inteligencji, a prof. Piotr Wolański zaprezentuje szczegóły pierwszego w świecie lotu rakietą napędzaną silnikiem detonacyjnym.

Szczegółowe informacje