17.09.2018

„Jakość życia w polskich miastach” – konferencja


17 września w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja „Jakość życia w polskich miastach”.

W konferencji wezmą udział prezydenci miast oraz eksperci ze środowisk samorządowych, naukowych oraz organizacji pozarządowych i ruchów miejskich, którzy przedstawią swoje recepty na poprawę jakości życia w polskich miastach.

Ważnym punktem w programie będzie prezentacja wyników rankingu „Jakość życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu”, opracowanego przez Tygodnik Polityka i Akademię Górniczo-Hutniczą. W odróżnieniu od licznych tego typu zestawień, metodyka konstrukcji wskaźnika jest zgodna z rekomendacjami OECD i Komisji Europejskiej, a źródłem danych dla zmiennych diagnostycznych są wyłącznie oficjalne, ogólnodostępne bazy danych.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu skierowane jest do liderów samorządu terytorialnego, organizacji społecznych oraz przedstawicieli środowisk nauki i gospodarki zainteresowanych kreatywnymi i konstruktywnymi działaniami wspierającymi rozwój miast.

Organizatorem konferencji jest AGH przy współpracy z Miastem Kraków oraz Tygodnikiem Polityka. Wydarzenie jest objęte patronatem Związku Miast Polskich oraz patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Miejsce: al. A. Mickiewicza 30, bud. A-0, Aula Główna AGH.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja na stronie:

Formularz rejestracyjny

Program konferencji