13.04.2021

Jak założyć uszy żyrafy, czyli porozumienie bez przemocy na uczelni – webinarium

Centrum e-Learningu AGH zaprasza wszystkich, którzy chcą wyostrzyć słuch na potrzeby swoje i innych, na webinarium Jak założyć uszy żyrafy, czyli porozumienie bez przemocy na uczelni. Spotkanie, które odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00–11.00, poprowadzi Wojciech Baran z CeL AGH.

Umiejętność porozumiewania się to trudna sztuka. Wciąż rzadko komunikujemy wprost własne potrzeby i uczucia. Nasze słuchanie również jest wypaczone. Marshall Rosenberg mówił o „uszach szakala”, którymi słyszymy krytykę, reagując złością lub poczuciem winy.

Możemy jednak założyć zupełnie inne uszy – „uszy żyrafy”, dzięki którym nawet za trudnym komunikatem usłyszymy potrzeby swoje i innych. Porozumienie staje się wówczas możliwe, a kontakty z innymi pracownikami uczelni i studentami mogą przynieść więcej satysfakcji i radości.

Udział w webinarium jest bezpłatny.
Obowiązuje rejestracja.