08.01.2019

Jak powstała bomba A

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Bozon” zapraszają na wykład z serii Wtorkowych Spotkań z Fizyką, który odbędzie się 8 stycznia br. o godzinie 20.30. Prelekcję pt. „Teraz stałem się śmiercią, niszczycielem światów. Jak powstała bomba A – Stany Zjednoczone” wygłosi dr inż. Paweł Janowski.

Spotkanie poświęcone będzie historii budowy amerykańskiej bomby jądrowej, przedstawione zostaną subiektywnie wybrane najważniejsze działania podejmowane przez naukowców jak i zwykłych pracowników projektu „Manhattan” wraz z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi fizyki rozszczepienia jądrowego i jego łańcuchowego wykorzystania.

Miejsce: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (ul. Reymonta 19, bud. D-10, sala A)