23.03.2021

Jak AGH wspiera przedsiębiorczego studenta? – webinarium dla beneficjentów grantów rektorskich

23 marca 2021 r. w godz. 14.00–16.00 odbędzie się webinarium Jak AGH wspiera przedsiębiorczego studenta?, które poprowadzi broker ds. przedsiębiorczości akademickiej Aneta Dygas z Centrum Transferu Technologii AGH (CTT AGH). To drugie spotkanie z cyklu skierowanego do studentów będących beneficjentami konkursu „Grant Rektora”. Organizowane jest przez CTT AGH oraz spółkę celową INNOAGH w ramach inicjatywy „Akademia Przedsiębiorczości AGH”.

W programie webinarium Jak AGH wspiera przedsiębiorczego studenta? znajdą się następujące tematy:

• Potrzeba rynku jako impuls rozwoju badań na uczelni
    • Ryzyka i korzyści przeniesienia praw do własności intelektualnej na AGH
    • Zakres działalności Centrum Transferu Technologii oraz spółki celowej INNOAGH
    • Ścieżka dostępnego wsparcia CTT oraz INNOAGH.

Celem spotkań dla beneficjentów grantów rektorskich jest wyjaśnienie spraw związanych z zarządzaniem i rozwojem projektów, których rezultaty mogą mieć potencjał wdrożeniowy w praktyce gospodarczej w postaci nowych produktów bądź usług.

Podczas cyklu webinariów poruszane będą zagadnienia związane z zarządzaniem własnością intelektualną, w tym w szczególności korzyści i konsekwencje dla twórcy przeniesienia praw własności intelektualnej w AGH. Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą uczelni skierowaną do przedsiębiorczego studenta i doktoranta. Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej CTT przybliży także kluczowe aspekty budowy i prowadzenia spółki kapitałowej, jako formy wprowadzania na rynek innowacyjnego pomysłu.

Ostatnie z zaplanowanych webinariów z cyklu skierowanego do beneficjentów konkursu „Grant Rektora” odbędzie się 30 marca br.

Informacja o rejestracji będzie dostępna na stronie organizatora (link).