16.03.2021

IP w pigułce – webinarium dla beneficjentów grantów rektorskich

16 marca 2021 r. w godz. 14.00–16.00 odbędzie się webinarium IP w pigułce, które poprowadzi rzecznik patentowy Łukasz Wściubiak. To pierwsze spotkanie z cyklu skierowanego do studentów będących beneficjentami konkursu „Grant Rektora”. Organizowane jest przez Centrum Transferu Technologii AGH oraz spółkę celową INNOAGH w ramach inicjatywy „Akademia Przedsiębiorczości AGH”.

W programie webinarium IP w pigułce znajdą się następujące tematy:

• Własności intelektualna – co to takiego?
  • Ochrona wynalazków i wzorów użytkowych
  • Wzornictwo przemysłowe
  • Utwory i ochrona prawem autorskim
  • Komu przysługują prawa do IP?
  • Sytuacja twórcy przenoszącego prawa na uczelnię.

Celem spotkań dla beneficjentów grantów rektorskich jest wyjaśnienie spraw związanych z zarządzaniem i rozwojem projektów, których rezultaty mogą mieć potencjał wdrożeniowy w praktyce gospodarczej w postaci nowych produktów bądź usług.

Podczas cyklu webinariów poruszane będą zagadnienia związane z zarządzaniem własnością intelektualną, w tym w szczególności korzyści i konsekwencje dla twórcy przeniesienia praw własności intelektualnej w AGH. Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą uczelni skierowaną do przedsiębiorczego studenta i doktoranta. Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej CTT przybliży także kluczowe aspekty budowy i prowadzenia spółki kapitałowej, jako formy wprowadzania na rynek innowacyjnego pomysłu.

Kolejne webinaria z cyklu skierowanego do beneficjentów konkursu „Grant Rektora” odbędą się 23 oraz 30 marca br.

Informacja o rejestracji będzie dostępna na stronie organizatora (link).