02.05.2019

II Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”


Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy Akademii Górniczo-Hutniczej zaprasza na II Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” Gorlice - Łużna, który odbędzie się 2 maja 2019 r. Wydarzenie organizowane jest przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach, a partnerem w realizacji projektu jest Urząd Miasta Gorlice.

Głównym hasłem biegu ulicznego jest „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. W biegu zadeklarowali udział przedstawiciele państw walczących w bitwie.

W Akademii Górniczo-Hutniczej w 1962 r. powstało pierwsze w polskich uczelniach Akademickie Koło PCK i Klub Honorowych Dawców Krwi (najstarsze w Małopolsce i w kraju stowarzyszenie zrzeszające studentów i pracowników). To właśnie w AGH jest największa ilość studentów oddających krew, i jednocześnie tu organizuje się najwięcej akcji krwiodawstwa. Społeczność AGH oddała w ciągu 57 lat działalności stowarzyszenia ponad 27 000 litrów krwi.

Rejestracja uczestników biegu

Regulamin biegu