24.11.2018

I Górniczo-Hutniczy Festiwal Piwa w AGH

Barbórkowe karczmy piwne stanowią nieodłączny element uczelnianej tradycji, fot. Barbórka 1969 r., archiwum AGH

Wystąpienia najlepszych piwowarów z całej Polski, pokazy technologii i surowców dla domowych wytwórców, a także degustacje piw kraftowych. Te oraz inne atrakcje czekają na uczestników I Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa, który odbędzie się w Klubie STUDIO w najbliższą sobotę 24 listopada. Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie idea utworzenia Browaru Górniczo-Hutniczego.

Festiwal organizowany przez AGH, Fundację Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA oraz Klub STUDIO jest pierwszym w AGH tego typu, otwartym i bezpłatnym wydarzeniem dla zainteresowanych tematyką piwa i piwowarstwa, w szczególności w odniesieniu do nauki i technologii.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień i pokazów pasjonatów oraz specjalistów i znawców piwowarskiej tematyki. Na uczestników czekają również prezentacje technologii i surowców dla piwowarów domowych oraz degustacje piw rzemieślniczych.

Wśród prelegentów wydarzenia znaleźli się przedstawiciele Krakowskiej Szkoły Browarniczej działającej przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie – dr hab. inż. Aleksander Poreda oraz dr inż. Marek Zdaniewicz, a także grono dyplomowanych piwowarów, którzy opowiedzą uczestnikom o piwie z naukowego i praktycznego punktu widzenia. Goście będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda piwo pod mikroskopem, poznać style piwne, a także poznać historię piwnej rewolucji.

Na festiwalu zostanie również przedstawiona idea powołania Browaru Górniczo-Hutniczego, czyli małego browaru restauracyjnego w Klubie STUDIO. Do współtworzenia browaru zostaną zaproszeni nie tylko studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH, ale też wszyscy zainteresowani tym niezwykłym przedsięwzięciem. Szczegółowe informacje na temat tej inwestycji organizatorzy przedstawią w trakcie samego wydarzenia.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do godziny 21.00.