16.10.2021

Hack4Med – medyczny hackathon w walce z COVID-19. Wystartowały zapisy


Hack4Med to unikatowe wydarzenie, które połączy rywalizację specjalistów IT z medycyną, w wyniku czego może powstać innowacyjne narzędzie do walki z COVID-19. Hackathon organizowany jest przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie oraz firmę Codete. Odbędzie się w dniach 16–17 października 2021 r. w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2.

Hack4Med to pionierski w Polsce i jeden z pierwszych w Europie hackathon, który umożliwi uczestnikom pracę koncepcyjną na realnych, zanonimizowanych danych medycznych pacjenta. Celem pierwszej edycji będzie stworzenie innowacyjnego narzędzia, które pozwoli na automatyzację predykcji ryzyka COVID. Będzie to tzw. „kalkulator ryzyka covidowego”, który ma stanowić realne wsparcie dla personelu medycznego.

Na uczestników rywalizacji czekają trzy zadania z łączną pulą nagród 100 tysięcy zł. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a proces rekrutacyjny otwarty dla wszystkich związanych z branżą IT. Do finału konkursu zakwalifikuje się 25 najlepszych zespołów (maksymalnie po 5 osób w zespole) – w sumie ponad 120 wysokiej klasy specjalistów od przetwarzaniach danych, IT, analityków oraz programistów.

Wśród jury i mentorów konkursu zasiadają specjaliści w dziedzinach programowania, data science i sztucznej inteligencji oraz przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego z zakresu różnych specjalizacji medycznych, którzy na co dzień pracują z pacjentami chorującymi na COVID-19.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Szczegółowe informacje i rejestracja