19.11.2020

Festiwal Synestezje Muzyka.Plastyka.Słowo 2020

Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA oraz Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH zapraszają na VII edycję festiwalu Synestezje, który odbędzie się online w dniach 19–22 listopada 2020 r.

Festiwal Synestezje, ceniony przez amatorów niebanalnych, inspirujących i odkrywczych dźwięków, zadebiutował w 2012 r. (pod nazwą „Sophiscapes. Muzyka.Plastyka.Słowo”). Promuje głównie twórczość polskich artystów z obszaru twórczości muzycznej, wizualnej i słownej. Organizatorom festiwalu przyświeca przekonanie, że tych trzech płaszczyzn twórczości nie należy rozdzielać, co więcej – należy je wydobywać i uwypuklać, a nawet pobudzać artystów do kreowania dzieł, które świadczą o ich nierozerwalności, przenikaniu się i koegzystencji.

W programie tegorocznej edycji znajdą się:

• panel dyskusyjny dotyczący synestezji w muzyce, plastyce oraz słowie (19 listopada, godz. 18.00)
  • konkurs muzyczny (21 listopada, godz. 13.00)

oraz koncerty:

Występy artystów odbędą się w ACK Klub STUDIO, a transmisję wszystkich wydarzeń będzie można obejrzeć na kanale Klubu STUDIO na YouTube.

Organizatorzy zachęcają do wsparcia festiwalu poprzez zakup biletów-cegiełek.