01.09.2019

ECCOMAS Young Investigators Conference (YIC)

Międzynarodowe stowarzyszenie European Community on Computational Methods in Applied Sciences (ECCOMAS) wybrało Akademię Górniczo-Hutniczą na miejsce konferencji studentów i młodych naukowców Young Investigators Conference (YIC), która odbędzie się 1-6 września 2019 r. Wydarzenie wpisuje się w obchody Jubileuszu 100-lecia AGH.

Celem konferencji jest upowszechnienie nauki oraz wymiana doświadczeń wśród rozpoczynających karierę osób z różnych uczelni na całym świecie. Będzie to także okazja, aby młodym ludziom przedstawić Akademię Górniczo-Hutniczą jako dobre miejsce do rozwoju naukowego, a także zachęcić ich do podejmowania studiów i współpracy z naszą uczelnią.

Konferencja kierowana jest do młodych naukowców, zarówno przed jak i po obronionym doktoracie. Do uczestnictwa zapraszane są osoby do 35 roku życia oraz starsi stażem naukowcy, wchodzący w skład międzynarodowego komitetu naukowego.

W wydarzeniu weźmie udział około 250 osób reprezentujących czołowe krajowe i światowe uczelnie oraz przedstawiciele firm z branż prowadzących działalność badawczo-rozwojową (ang. R&D – Research and Development).

1-6 września 2019 r.

Akademia Górniczo-Hutnicza

Akademia Górniczo-Hutnicza
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej