02.03.2012

Dzień Otwarty AGH - 30 marca 2012 r.

30 marca 2012 r. Akademia Górniczo-Hutnicza oczekuje wszystkich ciekawych tego, co dzieje się w naszych murach. Tego dnia będziecie mogli poznać naszą ofertę kształcenia - kierunki i specjalizacje - dzięki którym można zdobyć atrakcyjną, dobrze płatną pracę. Szczegółowo opowiemy Wam o AGH oraz oprowadzimy po niej. Dowiecie się o stypendiach socjalnych, naukowych oraz o wymianach zagranicznych.

Nasza Alma Mater, opierając się na swej bogatej historii, wciąż unowocześnia ofertę dydaktyczną i bazę naukową, nie zapominając o odpowiedniej infrastrukturze. Nasi studenci uczą się od wybitnej kadry specjalistów, a zdobytą wiedzę pogłębiają w nowoczesnych laboratoriach oraz podczas praktyk i zagranicznych staży. A wszystko po to, aby kształcić wysokiej klasy inżynierów gotowych podbić rynki pracy. Akademia Górniczo-Hutnicza to jedna z najlepszych europejskich uczelni. Potwierdzeniem tego faktu jest nasze członkostwo w prestiżowej organizacji T.I.M.E. - Top Industrial Managers for Europe skupiającej elitę europejskich uniwersytetów technicznych.

Na naszych studentów czeka największy akademicki kampus w Polsce, a w nim 9 tyś. miejsc w 20 domach studenckich. Na jego terenie znajdują się m.in. basen, hala sportowa, korty tenisowe, boiska. Pokoje w domach studenckich zapewniają dostęp do internetu oraz telewizję kablową. Każdy studiujący znajduje się pod opieką lekarzy i specjalistów z Centrum Diagnostyczno-Medycznego SCANMED.

AGH jest uczelnią przyjazną osobom niepełnosprawnym. Zapewniamy nie tylko specjalnie zaadaptowane windy czy podjazdy, ale także nowoczesny, mieszczący się w środku kampusu akademik w pełni przystosowany dla osób poruszających się na wózkach oraz pokoje dla nie(do)słyszących z sygnalizacją świetlną zamiast dzwonka. Dodatkowe wsparcie zapewnia tłumacz języka migowego. A ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, nasi niepełnosprawni studenci mogą uprawiać szermierkę czy koszykówkę w specjalnie zorganizowanych w tym celu sekcjach.

Jeżeli wydaje Wam się, że przez zaległości z matematyki, chemii czy fizyki uczelnia techniczna nie jest dla Was wiedzcie, że AGH wyrównuje szanse. Dzięki specjalnym kursom "Roku zerowego" oraz platformie e-learningowej Wasza wiedza z przedmiotów ścisłych znacznie poprawi się.

Życie studenta AGH to nie tylko nauka. To też zabawa, sport i rozwijanie własnych zainteresowań. To liczne kluby: żeglarski, speleologiczny, taneczny, sportowy, a także rajdy, bale i najlepsze w mieście koncerty. Potrafimy uczyć, ale też bawić się i zaskakiwać. A zaskakiwać lubimy! Przekonajcie się sami podczas Dnia Otwartego! To nasza tradycja, że corocznie podczas tego dnia przygotowujemy coś niecodziennego.  Do zobaczenia w AGH!