16.09.2019

Dynamics, Equations and Applications (DEA 2019)

W dniach 16-20 września 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja Dynamics, Equations and Applications (DEA 2019) poświęcona układom dynamicznym, równaniom (szczególnie różniczkowym) oraz zastosowaniom matematyki w fizyce, naukach o życiu, finansach i szeroko rozumianym przemyśle.

Program wydarzenia przewiduje sześć wykładów plenarnych i 40 wykładów w czterech sesjach głównych. Poza tym obrady będą się odbywać w 16 sesjach równoległych, w ramach których zorganizowane zostaną 64 tematyczne mini-sympozja. W efekcie wygłoszonych zostanie ponad 400 referatów, a wysłucha ich ok. pół tysiąca uczestników.

W konferencji wezmą udział naukowcy z ponad 260 uczelni i instytutów badawczych z 60 krajów świata. Reprezentowanych będzie ponad 150 uczelni sklasyfikowanych w rankingu szanghajskim, w tym aż 60 z pierwszej jego setki i cała najlepsza dziesiątka.

Wykłady plenarne wygłoszą jedni z najwybitniejszych matematyków świata, pięciu z nich jest laureatami „matematycznego Nobla” – Medalu Fieldsa. Najwyższy światowy poziom reprezentują także pozostali główni prelegenci (invited i keynote), z których blisko połowa została zaproszona do wygłoszenia wykładów podczas International Congress of Mathematicians, co jest jednym z najważniejszych wyróżnień dla matematyka (ogółem wśród uczestników DEA 2019 spodziewanych jest ponad 60 takich osób, jak również 40 laureatów grantów ERC).

Konferencja DEA 2019 zapowiada się na jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2019 zarówno w polskiej nauce jak i w światowej matematyce.

Udział w konferencji możliwy jest wyłącznie za zaproszeniami.

Akademia Górniczo-Hutnicza

16-20 września 2019 r.