16.09.2019

Dynamics, Equations and Applications (DEA 2019)


W dniach 16-20 września 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja Dynamics, Equations and Applications (DEA 2019) poświęcona układom dynamicznym, równaniom (szczególnie różniczkowym) oraz zastosowaniom matematyki w fizyce, naukach o życiu, finansach i szeroko rozumianym przemyśle.

Program wydarzenia przewiduje sześć wykładów plenarnych i 40 wykładów w czterech sesjach głównych. Poza tym obrady będą się odbywać w 16 sesjach równoległych, w ramach których zorganizowane zostanie ok. 60 tematycznych mini-sympozjów. W efekcie wygłoszonych zostanie ponad 400 referatów, a wysłucha ich ok. 450 uczestników.

W konferencji wezmą udział naukowcy z ok. 250 uczelni i instytutów badawczych z ponad 50 krajów świata.

Wykłady plenarne wygłoszą jedni z najwybitniejszych matematyków świata, pięciu z nich jest laureatami „matematycznego Nobla” – Medalu Fieldsa. Najwyższy światowy poziom reprezentują także pozostali główni prelegenci (invited i keynote), z których blisko połowa została zaproszona do wygłoszenia wykładów podczas International Congress of Mathematicians, co jest jednym z najważniejszych wyróżnień dla matematyka (ogółem wśród uczestników DEA 2019 spodziewanych jest ponad 50 takich osób, jak również ok. 30 laureatów grantów ERC).

Konferencja DEA 2019 zapowiada się na jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2019 zarówno w polskiej nauce jak i w światowej matematyce. 

Miejsce

Akademia Górniczo-Hutnicza

Data

16-20 września 2019 r.

Organizator

Wydział Matematyki Stosowanej

Kontakt

dea@agh.edu.pl

WWW

www.dea.agh.edu.pl