Dni Jana Pawła II – „Uniwersytet”

W dniach 5-7 listopada 2019 r. w Krakowie odbędą się XIV Dni Jana Pawła II. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Uniwersytet”.

W programie, obok licznych sesji z wykładami i panelami dyskusyjnymi, zaplanowano m.in. koncert w kościele św. Piotra i Pawła.

Główna sesja naukowa odbędzie się 7 listopada br. w Auli Collegium Novum UJ. Zwieńczeniem wydarzenia będzie msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II, po której nastąpi wręczenie nagród przyznanych w konkursach literackim i fotograficznym.

Pierwsze Dni Jana Pawła II odbyły się w 2006 r., a decyzja o ich organizacji została podjęta przez Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Celem wydarzenia jest upamiętnienie postaci Świętego Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i Małopolski.