„Czego szukamy w Kosmosie?” – debata w AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza wraz z Miesięcznikiem „Znak” zapraszają na 12 wspólną debatę, tym razem dotyczącą badań i eksploracji Kosmosu. Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w holu głównym AGH (bud. A-0).

Transmisja ONLINE z debaty

Goście: były szef Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Brona, astronomka Joanna Mikołajewska, pisarz Jacek Dukaj oraz popularyzator nauki Jakub Bochiński będą wraz ze zgromadzoną publicznością poszukiwać odpowiedzi na następujące pytania:

• czy misja na Marsa ma sens?
  • dlaczego miliarderzy inwestują w podbój Kosmosu?
  • jakie wizje Wszechświata oferują nauka i popkultura?

Debatę poprowadzą Michał Jędrzejek (redaktor Miesięcznika „Znak”) i Anna Mateja (dziennikarka i publicystka).

Spotkanie poprzedzi występ DJ-a Szy o godz. 17.30.

Podczas debaty będzie można zobaczyć kosmiczne projekty studenckich organizacji z AGH.

Wydarzenie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich studentów oraz pracowników uczelni.

Wstęp bezpłatny.