24.10.2015

„Con Fuoco” zaśpiewa wraz z chórem „Mea Dulcea” z Holandii

W najbliższą sobotę, 24 października 2015 r. o godz. 18.00 w Auli AGH (bud. A-0, I piętro) odbędzie się koncert inaugurujący VI sezon działalności Chóru i Orkiestry Smyczkowej „Con Fuoco” AGH. Wydarzenie uświetni występ zaprzyjaźnionego z artystami Akademii chóru „Mea Dulcea” z Holandii.

W programie znajdują się utwory klasyczne takie jak Psalite Deo Nostro Johanna Sebastiana Bacha, ale również utwory muzyki rozrywkowej: I got my mind set on you George’a Harrisona, Sing a song of sixpence Johna Ruttera, którego siedmioczęściowy utwór Magnificat artyści z „Con Fuoco” zaśpiewali w czerwcu, czy też luźny utwór z zabawnym tekstem - Coconut song.

Chór „Mea Dulcea” skupi się głównie na utworach klasycznych znanych artystów, takich jak Felix Mendelssohn, Robert Schuman czy Fryderyk Szopen.

Sobotni koncert to świetna propozycja spędzenia sobotniego popołudnia nie tylko dla pracowników i studentów AGH, ale też dla mieszkańców Krakowa. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.