31.01.2021

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny – wspieramy uniwersyteckie szpitale


Do 31 stycznia br. na platformie VOD PLAY KRAKÓW dostępne jest nagranie Charytatywnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego. Muzyczne wydarzenie dedykowane jest służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Bilety-cegiełki, z których dochód zostanie przekazany obu placówkom, można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński, współorganizatorem – Filharmonia Krakowska, a partnerem, dzięki któremu nagranie dostępne jest na platformie VOD PLAY KRAKÓW – Krakowskie Biuro Festiwalowe.

W koncercie wystąpiły Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Słuchacze koncertu zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Fritza Kreislera i Bélę Kovácsa. Będzie można usłyszeć  m.in. takie utwory jak: „Nad pięknym modrym Dunajem”, uwerturę do operetki „Zemsta nietoperza”, „Finale” z Kwartetu smyczkowego F-dur op. 96 Dvořáka oraz „Schön Rosmarin” ze zbioru „Alt-Wiener Tanzweisen” Kreislera.

Utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum UJ, Auli Collegium Maius w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dworze UJ w Modlnicy, w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szklarni Victoria Ogrodu Botanicznego UJ.

Darczyńcy, którzy chcieliby wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, mogą to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek. Dane znajdują się poniżej.

  • Szpital Uniwersytecki w Krakowie
    numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006
    Dopisek: „Na cele statutowe szpitala”

  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
    numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020
    Dopisek: „Na cele statutowe szpitala”