10.09.2019

W dniach 10-13 września 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja Challenges in Applied Geology and Geophysics: 100th Anniversary of Applied Geology at AGH University of Science and Technology (CAGG2019).

Zasadniczym celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu zastosowania nowoczesnych metod i technik w poszukiwaniach i eksploatacji głównych zasobów surowców mineralnych i energetycznych z podkreśleniem oceny zagrożeń i wpływu ich oddziaływania na środowisko.

Tematyka konferencji obejmie również zagadnienia: pierwiastków krytycznych, modelowań procesów geologicznych w poszukiwaniach i kopalnictwie złóż, analiz basenowych, systemów naftowych, a także metodykę badań geofizycznych, geochemicznych i petrofizycznych w geologii górniczej, geologii poszukiwań złóż surowców mineralnych i energetycznych.

Akademia Górniczo-Hutnicza

10-13 września 2019 r.

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej