15.04.2015

„Boston w Krakowie i Kraków w Bostonie” – wystawa fotograficzna

W Klubie Profesora można obejrzeć wystawę prac Anny Klinik-Osuch. Ekspozycja pt. „Boston w Krakowie i Kraków w Bostonie” będzie prezentowana do 15 kwietnia br.

Anna Klinik-Osuch jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej, ukończyła Wydział Metalurgiczny. Doktorat obroniła na Wydziale In­żynierii Mechanicznej i Robotyki.

Autorka lubi podróże i przyrodę. Te tematy zawsze chętnie reje­struje, kiedyś na światłoczułej kliszy, a dziś techniką cyfrową. Kraków, szczególnie ze swoimi mało znanymi miejscami, to główny temat jej zdjęć. W pracach swoich stara się zawsze łączyć architekturę i zabytki z otaczającą je zielenią. Plonem każdej podróży są setki fotografii, a kilkadziesiąt z nich to materiał do kolejnej wystawy. Prezentowana wystawa „Boston w Krakowie i Kraków w Bostonie” to wybrane fragmenty podróży do USA.

Autorka uczestniczyła wielokrotnie w konkursie fotograficznym „Jeden dzień z życia miasta” organizowanym przez Muzeum Hi­storii Fotografii. W konkursach tych wielokrotnie zdobywała nagro­dy: w 2003 (cykl zdjęć „Łagiewniki”), w 2008 (cykl zdjęć „Zalipianki”) i 2010 roku (cykl zdjęć „Rydlówka”).