06.03.2021

Benefis Jerzego Filara na Scenie Pod Górniczą Lampą


Scena Pod Górniczą Lampą zaprasza na koncert jubileuszowy Jerzego Filara z okazji 50-lecia kariery scenicznej artysty pt. Moje 50 gram. Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2021 r. o godz. 19.30 w Klubie STUDIO.

Jerzy Filar to kompozytor, autor tekstów, wykonawca utworów z nurtu piosenki poetyckiej, sceniczny opowiadacz, twórca takich przebojów jak Samba Sikoreczka czy Za szybą (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…).

Artysta zdobył wiele nagród, m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jest liderem kultowego dla kultury studenckiej lat 80. XX w. zespołu Nasza Basia Kochana. Współpracuje z autorem tekstów piosenek i poetą Jackiem Cyganem. Tworzył programy estradowe z Hanką Bielicką. Jego piosenki śpiewają także Grażyna Łobaszewska czy zespół Wały Jagiellońskie. Autorska płyta Cienie była nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk 2001.

Gośćmi Jerzego Filara będą słynny krakowski poeta Adam Ziemianin oraz grający m.in. na dudach podhalańskich, piszczałkach i skrzypcach góralski muzyk Piotr Majerczyk. W programie koncertu znajdą się również niespodzianki.

Publiczność będzie mogła dołączyć do wydarzenia dzięki transmisji dostępnej na profilu Facebook Klubu STUDIO oraz w serwisie YouTube Klubu STUDIO.

Możliwy jest też udział w koncercie na żywo – z zachowaniem obecnie obowiązujących przepisów oraz w pełnym reżimie sanitarnym (bilety do nabycia online).