Atmosfera – baśnie, mity oraz szkiełko i oko

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Bozon” zapraszają na wykład z serii Wtorkowych Spotkań z Fizyką, który odbędzie się 20 listopada br. o godzinie 20.30. Prelekcję pt. „Atmosfera  baśnie, mity oraz szkiełko i oko?” wygłosi dr inż. Jarosław Nęcki.

Wykład poświęcony będzie weryfikacji prostych, zawiłych i bardzo trudnych obserwacji powietrza Ziemi, a także innych planet. Omówione zostaną główne błędy w rozumowaniu, jakie towarzyszą opisowi atmosfery, począwszy od jej historii po skład chemiczny, właściwości fizyczne i gabaryty. Zostanie zweryfikowanych kilka teorii dotyczących procesów zachodzących w atmosferze oraz metod jej badania.

Miejsce: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (ul. Reymonta 19, bud. D-10, sala A)