AGH, ACMiN i jego pracownicy vs. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH zaprasza na seminarium, które odbędzie się 28 lutego 2019 r. o godz. 14.00.

Referat pt. „AGH, ACMiN i jego pracownicy vs. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” wygłosi prof. dr hab. inż. Marek Przybylski z Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Miejsce: ul. Kawiory 30, bud. D-16, sala audytoryjna (1.02 A)

Streszczenie

W wystąpieniu omówię to, co mówi nowa ustawa „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” i „Przepisy wprowadzające ustawę” oraz co już bezpośrednio wpływa na życie uczelni i jej pracowników. Powiem o literze i duchu ustawy, a także jej odbiorze w środowisku akademickim. Powiem o zmianach w naszej uczelni już zasygnalizowanych w toku toczącej się dyskusji, o tym co możemy, a co musimy zrobić. Powiem o już obowiązujących rozporządzeniach wykonawczych ministra, i o tych, które pewno niedługo się ukażą. W szczególności, jako przykład, omówię konkretne skutki ustawy i rozporządzeń dla pracowników Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH w latach 20192020 i później.