31.10.2017

„Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy” – wystawa


Biblioteka Główna AGH zaprasza na wystawę „Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy”. Ekspozycję będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Głównej do 31 października 2017 r.

Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz – automatyk i informatyk, profesor nauk technicznych, trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego pasją – poza pracą naukową i dydaktyczną – jest popularyzacja nauki. Jest autorem kilkuset publikacji popularnonaukowych oraz programów radiowych i telewizyjnych. Potrafi przedstawiać trudne zagadnienia z zakresu techniki w sposób zrozumiały nawet dla dzieci. Prof. Tadeusiewicz popularyzuje wiedzę w sposób wyjątkowo ciekawy, o czym świadczy zdobycie Tytułu Mistrza Mowy Polskiej w roku 2002.

W tym roku Profesor obchodzi 70-lecie swoich urodzin. Z tej okazji Biblioteka Główna AGH zorganizowała wystawę prezentującą inne niż naukowe pasje i zainteresowania Jubilata.

Na wystawie będzie można obejrzeć m.in. zdjęcia z rodzinnego albumu, ulubione książki z dzieciństwa, liczne nagrody i odznaczenia oraz poznać fakty i ciekawostki z życia prof. Tadeusiewicza. Zaprezentowano w wyborze felietony, zawierające – jak pisze Profesor „w większości różne smakowite wiadomości o osiągnięciach nauki i techniki” oraz książeczki dla dzieci jego autorstwa.