23.01.2020

Noworoczny Koncert Kolęd


Dział Socjalno-Bytowy zaprasza do odbioru biletów na „Noworoczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej AGH oraz Chóru i Orkiestry Smyczkowej „Con Fuoco” AGH. Koncert odbędzie się 23 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Klubie STUDIO.

W trakcie muzycznego wydarzenia prowadzona będzie kwesta, z której dochód zostanie przekazany na rzecz dzieci z domów dziecka przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej k. Limanowej.

Zaproszenia można odbierać w Dziale Socjalno-Bytowym (bud. C-2, pok. 114). 

Orkiestra Reprezentacyjna AGH została założona w 2001 r. Jej dźwiękowa paleta barw składa się z takich instrumentów jak: flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, obój, fagot, tuba, instrumenty perkusyjne oraz gitara. Skład orkiestry regularnie się zmienia, przybywa nowych członków, a wielu absolwentów, mimo zakończenia studiów, kontynuuje muzyczną przygodę z ORAGH. Muzyków można usłyszeć podczas wszystkich najważniejszych uroczystości akademickich AGH, koncertów w krakowskich klubach studenckich czy na różnego rodzaju wydarzeniach nie tylko w Krakowie. W repertuarze orkiestry, którą dyryguje Karol Pyka, znajduje się m.in. muzyka rozrywkowa, filmowa, utwory marszowe oraz polskie przeboje w nowych aranżacjach.

Chór i Orkiestra Smyczkowa „Con Fuoco” AGH występują od 2009 r. Muzyczny skład zespołu tworzy blisko 50 studentów i absolwentów krakowskich uczelni. Każdego roku muzycy licznie koncertują, reprezentując AGH na krajowych i zagranicznych koncertach, konkursach czy festiwalach. Dyrygentem chóru jest Diana Mrugała-Gromek. Repertuar chóru i orkiestry jest niezwykle szeroki: od średniowiecznych psalmów, przez klasyczne utwory z renesansu i baroku, skończywszy na nowatorskich aranżacjach muzyki współczesnej. Mimo że Con Fuoco jest najmłodszym chórem akademickim wśród krakowskich uczelni, już szczyci się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.