Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

27 października 2022 r. o godz. 12.30 prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, premier RP w latach 1997–2001, wygłosi wykład pt. „Przyszłość polskiej energetyki – kontekst europejski”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Wizje Nowej Energetyki”, w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Webex.

Bezpośrednim impulsem dla serii wykładów „Wizje Nowej Energetyki” była agresja Rosji na Ukrainę i wywołany tym faktem wielki kryzys energetyczny. To dobry moment, by zastanowić się, czy obecny chaos, oprócz skutków negatywnych, nie otwiera szansy dla rozwoju OZE. Do rozmowy na ten temat zapraszamy największe osobowości polskiej energetyki. Prelegenci będą analizować i interpretować kierunki transformacji energetycznej oraz przedstawiać wynikające z nich oryginalne, osobiste rekomendacje niezbędnych działań.

W projekcie KlastER przeprowadzono już 24 seminaria tematyczne. „Wizje Nowej Energetyki” to nowa, niezależna od seminariów formuła spotkań i wymiany wiedzy, w ramach której swoje prelekcje przedstawili dotychczas: Jan Popczyk, Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Grzegorz Onichimowski, Joanna Maćkowiak-Pandera i Wojciech Myślecki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji za pomocą formularza.

Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link i hasło umożliwiające dołączenie do wydarzenia. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję, zadając pytania ustnie lub pisemnie za pomocą czatu.

Aktualny program cyklu „WNE”

Organizatorami wydarzenia są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Wśród celów projektu znajdują się m.in.: wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna. Więcej informacji o wydarzeniach projektu KlastER

Stopka