Wydarzenia w AGH

W dniach 24–28 października 2022 r. w AGH organizowana jest kolejna akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiriada – Jesień HDK”. Do udziału w niej zachęcamy pracowników, studentów i doktorantów.

Akcja krwiodawstwa będzie prowadzona w godz. 8.30–15.00, w budynku Fundacji Pieśni i Tańca „Krakus” (ul. Reymonta 15, p. I), przez ekipę z Małopolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Osoby oddające krew powinny:

• być zdrowe i wypoczęte,
  • posiadać dowód osobisty i/lub legitymację HDK,
  • nie spożywać alkoholu przez poprzednie 3 dni.

Celem akcji jest przede wszystkim zebranie jak największej ilości krwi, a także propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia wśród społeczności akademickiej.

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy AGH, przy współudziale Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH, Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA oraz Fundacji Pieśni i Tańca „Krakus”.

W AGH akcje krwiodawstwa odbywają się cyklicznie, cztery razy w roku: jesienią, zimą i latem pn. „Wampiriada” oraz wiosną „KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa – Wiosna HDK”.