Wydarzenia w AGH

Centrum e-Learningu AGH zaprasza na szkolenie „Myślenie wizualne w nauce i edukacji”, które odbędzie się w dniach 13–31 marca 2023 r.

„Wyobraźnie jest ważniejsza od wiedzy” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Myślenie obrazami to kompetencja, która pozwala efektywnie porządkować złożone zagadnienia oraz rozwijać własną kreatywność.

Visual Thinking jest też nieocenionym narzędziem dydaktyka. Schematy, diagramy, obrazowe metafory, szkice i scenopisy czynią atrakcyjne i łatwe do przyswojenia nawet bardzo skomplikowane treści.

W trakcie szkolenia:

• zbudujesz swoją wizualną biblioteczkę, ucząc się rysować postaci, obiekty, procesy i wiele innych,
  • nabędziesz umiejętności tworzenia wizualnych notatek, metodami sketchnotingu oraz mapy myśli,
  • poznasz podstawy storytellingu, żeby przedstawić w obrazowy sposób swoją edukacyjną historię.

Szkolenie rozpocznie się godzinnym webinarem wprowadzającym. Pozostała część odbędzie się już wyłącznie asynchronicznie, online na przestrzeni trzech tygodni. W ramach danego tygodnia, pracować można o dowolnych porach.

Obowiązują zapisy