Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia zaprasza na praktyczne warsztaty dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), które odbędą się 13 kwietnia 2023 r. w godz. 10.00–14.00 w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24, budynek Galerii „GIL”, II piętro, sala konferencyjna).

Świetny pomysł badawczy to połowa sukcesu, ale jak go przedstawić by przekonać ekspertów ERC do jego wyjątkowości? Jak uwypuklić mocne strony wniosku? Odpowiedzi na te i inne pytania padną w trakcie warsztatów.

Uczestnicy dowiedzą się jak napisać wniosek projektowy zgodny z kryteriami oceny ERC, poznają strukturę wniosku oraz procedurę oceny, która w dużej mierze determinuje to, jak powinien być skonstruowany projekt, aby został doceniony przez ekspertów ERC. Będą także pracować na elementach rzeczywistych projektów, tak by ćwiczenia praktyczne pomogły lepiej zrozumieć ideę grantów oraz strategię przygotowania dobrego wniosku do konkursów ERC (StG, COG, AdG).

Wydarzenie skierowane jest do naukowców posiadających przynajmniej stopień doktora, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki oraz planujących składać wnioski aplikacyjne do konkursów ERC.

Uwaga

  • udział bezpłatny
  • limit uczestników – 20 osób
  • rejestracja możliwa do 5 kwietnia

Program szkolenia

10.00–10.45 – wprowadzenie do programu ERC ( założenia programu ERC, rodzaje konkursów, struktura wniosków, kryteria oceny i procedura oceny wniosków do ERC)
10.45–11.00 – przerwa
11.00–14.00– ćwiczenia praktyczne

Stopka