Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Tegorocznych maturzystów oraz uczniów szkół średnich zapraszamy 21 kwietnia 2023 r. na Plenerowy Dzień Otwarty AGH. Startujemy na uczelnianym kampusie o godz. 9.00, a zakończenie przewidujemy ok. 15.00. Pokażemy, że właśnie tutaj warto studiować!

Wirtualny Dzień Otwarty AGH 2023

Rozmowy z reprezentantami 16 wydziałów AGH: dlaczego warto tam studiować? jakie kierunki oferują? Bądźcie z nami!



W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego kandydaci na studia oraz tegoroczni maturzyści będą mogli spotkać się ze studentami oraz pracownikami AGH, którzy opowiedzą o specyfice każdego z wydziałów, przybliżą perspektywy zagranicznych wyjazdów, wymian i stypendiów, a także zaprezentują możliwości wsparcia finansowego udzielnego studentom.

Tutoring w AGH – praca spersonalizowana

Dodatkowo tego dnia o nowych formach kształcenia, które są dostępne w AGH i coraz intensywniej rozwijane, w tym o tutoringu, opowiedzą sami tutorzy - wykładowcy, którzy na co dzień prowadzą ze studentami zajęcia w sposób spersonalizowany. Aktualnie w uczelni działa już ponad stu wykwalifikowanych tutorów, którzy prowadzą alternatywne ścieżki kształcenia.

Wsparcia osób z niepełnosprawnościami

Do udziału w wydarzeniu zachęcane są także osoby niepełnosprawne. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH zapewni zainteresowanym wsparcie asystenta lub tłumacza języka migowego. Dodatkowo pracownicy BON opowiedzą zainteresowanym o narzędziach ułatwiających studiowanie, w tym o platformie HELPI, która umożliwia szybkie uzyskanie pomocy oraz ułatwia procesy związane z obsługą studenta.

Koła naukowe AGH

W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego o swoich największych sukcesach opowie łącznie kilkadziesiąt kół. Maturzyści będą mogli poznać studentów, którzy są twórcami m.in. łodzi solarnych (AGH Solar Boat), dronów przeznaczonych do transportu (AGH Drone Engineering), turbin wiatrowych (Eko Energia AGH), protez (AGH Rapid Prototyping) czy eksperymentów w analogowych misjach kosmicznych (AstroBio AGH). W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego odbędą się także specjalne pokazy bolidu zbudowanego przez zespół AGH Racing oraz motocyklu stworzonego przez studentów z koła naukowego E-Moto AGH.

Sfera Kosmosu

W strefie inżynierii kosmicznej AGH będzie można poznać fascynujące projekty kół naukowych, które specjalizują się w inżynierii kosmicznej oraz poznać możliwości studiowania w ramach projektu Europejskiego Kosmicznego Uniwersytetu dla Ziemi i Ludzkości (UNIVERSEH). Na uczniów będą czekać konstrukcje wielokrotnie nagradzane na arenie międzynarodowej, w tym łaziki, rakiety czy urządzenie do transportu pyłu księżycowego.  

Laboratoria AGH

W AGH działa łącznie ponad 800 laboratoriów. Na 16 wydziałach oraz w jednostkach pozawydziałowych naukowcy pracują na co dzień z unikatową, często w skali kraju czy Europy, aparaturą. W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego uczestnicy będą mogli zwiedzić pracownie, w których na co dzień prowadzone są zaawansowane prace badawcze, w tym m.in.:

  • Międzynarodowe Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej z jednym z najpotężniejszych na świecie mikroskopów elektronowych analitycznych Titan Cubed,
  • Laboratorium Sztucznej Inteligencji i Pojazdów Autonomicznych,
  • Laboratorium Druku 3D,
  • Laboratorium VR,
  • Laboratorium Cienkich Warstw i Nanostruktur.

Rekrutacja krok po kroku

Na uczestników czekają także pracownicy Centrum Rekrutacji, którzy przedstawią ofertę kształcenia, wyjaśnią zasady rekrutacji oraz odpowiedzą na pytania maturzystów związane np. z wymaganą dokumentacją czy kwalifikacją na studia.  

Bonus dla najlepszych

Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach program „Prymusi AGH” uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad między innymi dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego. Dla najlepszych maturzystów miejsce w domu studenckim będzie przez pierwszy rok studiów bezpłatne.

Staże, praktyki, praca

Na uczestników Plenerowego Dnia Otwartego czekają również pracownicy Centrum Karier, którzy przybliżą możliwości rozwoju zawodowego już na etapie studiów, opowiedzą o sposobach poszukiwania pracy, interesujących praktyk i staży zawodowych.

Największy studencki kampus w Polsce – Miasteczko Studenckie AGH

Miasteczko Studenckie AGH wraz z czterema klubami studenckimi i bazą sportowo‑rekreacyjną stanowią największe tego typu osiedle akademickie w Polsce. 20 domów studenckich, oferujących ponad 7500 miejsc, zapewnia studentom komfortowe warunki do nauki oraz spędzania wolnego czasu. W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego będzie można także zwiedzić tę strefę.

Harmonogram wykładów (budynek U-2 przy ul. Reymonta 7)

    10.00 – Rekrutacja
    10.30 – Wyjazdy zagraniczne
    11.00 – Losy absolwentów
    11.30 – Rekrutacja w języku ukraińskim

***

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy uczniowie i kandydaci na studia.

Do zobaczenia!

Szczegółowe informacje dotyczące Plenerowego Dnia Otwartego

Serwis dla kandydatów na studia I i II stopnia 

Zobacz filmy informacyjno-promocyjne o AGH oraz wszystkich wydziałach „AGH ... a co to takiego?"

Stopka