Wydarzenia w AGH

Digitalizacja i dekarbonizacja sektora paliwowo-energetycznego to hasło, pod którym w terminie 19–21 października 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Geotechnology and Energy AGH 2022. Wydarzenie stanowi kontynuację konferencji Drilling-Oil-Gas AGH, organizowanej przez Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu od ponad 30 lat.

Celem konferencji jest merytoryczna debata z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, paliwowych oraz sektora IT nad wybranymi aspektami transformacji energetycznej, a także popularyzacja wiedzy nt. najnowszych rozwiązań w zakresie digitalizacji i dekarbonizacji firm energetycznych oraz sektora paliwowego.

Kluczowe obszary, które będą poruszone w trakcie obrad to:

• digitalizacja i dekarbonizacja firm energetycznych oraz sektora paliwowego,
  • rozwój sektora energii odnawialnych i gospodarki wodorowej,
  • magazynowanie i transport energii,
  • wyzwania związane z geologicznym magazynowaniem CO2, ochroną środowiska i zagospodarowaniem odpadów energetycznych.

Konferencja skierowana jest do odbiorców zawodowo związanych z szeroko rozumianym sektorem energetycznym, pracowników instytucji badawczych oraz uczelni, administracji rządowej i samorządowej, a także doktorantów i studentów.