Wydarzenia w AGH

Kreatywni studenci AGH (w tym koła naukowe), członkowie naukowej społeczności akademickiej oraz przedstawiciele przemysłu spotkają się podczas Festiwalu Innowacji Studenckich IT IS ME. Wydarzenie odbędzie się 27 października 2022 r. w AGH (Instytut Informatyki, ul. Kawiory 21, bud. D-17).

Festiwal organizowany jest po raz pierwszy i ma na celu przede wszystkim:

• promocję potencjału naukowego i innowacyjnego studentek i studentów AGH,
  • poszerzanie świadomości studentek i studentów AGH dotyczącej wykorzystania technologii informatycznych we wszystkich dziedzinach nauki,
  • pokazanie, że studentki i studenci AGH, kształcący się na kierunkach innych niż informatyczne, mogą z powodzeniem odnajdywać się w projektach IT.

Podczas festiwalu nie zabraknie przestrzeni dla kół naukowych, które chcą się pochwalić swoimi osiągnięciami, projektów indywidualnych, a także firm ze specjalną ofertę staży, praktyk oraz innych możliwości wsparcia dla studenckiej działalności. Wspólna przestrzeń ma służyć wymianie pomysłów oraz nawiązaniu relacji i współpracy.

W ramach IT IS ME przeprowadzony zostanie konkurs dla kół naukowych i zespołów studenckich na najlepszy projekt o charakterze innowacyjnym z wykorzystaniem narzędzi IT. W konkursie zostanie wyłonionych sześć projektów, które będą mieć najbradziej innowacyjne przeznaczenie, powstaną z wykorzystaniem narzędzi IT, będą wynikiem współpracy zespołów studenckich składających się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn, oraz będą promować ideę równości. W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne. Zwycięzców poznamy podczas Festiwalu.

IT IS ME Festiwal Innowacji Studenckich organizują: Rada Kół Naukowych AGH i Fundacja Try IT, we współpracy z Pełnomocnikami Rektora AGH ds. Kół Naukowych, Centrum Spraw Studenckich AGH oraz Centrum Transferu Technologii AGH.

itisme.agh.edu.pl