Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

25 marca 2023 r. o godz. 20.30 odbędzie się akcja promująca ideę ochrony środowiska – Godzina dla Ziemi WWF. W Polsce będzie poświęcona ochronie bioróżnorodności. AGH po raz kolejny włącza się do tej akcji, wygaszając oświetlenie zewnętrzne oraz przygaszając światła wewnątrz budynków przez jedną godzinę.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie – w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku w akcji bierze udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

W Polsce tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Konieczne jest zwiększenie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych.

O tym, jakie kroki należy podjąć, można przeczytać na stronie wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2023.

Stopka