Wydarzenia w AGH

Biblioteka Główna AGH oraz Ośrodek Informacji Patentowej PATLIB zapraszają na Galę Finałową plebiscytu „Wynalazca z pasją” na najlepszy film promujący wynalazek z AGH. Gala odbędzie się 9 listopada 2022 r. w Bibliotece Głównej (Czytelnia Główna) w godz. 10.00-12.00.

W plebiscycie konkurowało ze sobą 20 filmów prezentujących wynalazki, których autorami są pracownicy naukowi AGH, ale także studenci realizujący,  swoje śmiałe pomysły w kołach naukowych. Plebiscyt trwał od 26 kwietnia do 15 września br. i miał charakter otwarty – każdy mógł oddać głos na pięć wybranych filmów. Ogółem w głosowaniu wzięło około 1500 osób.

Laureaci plebiscytu

I miejsce
prof. dr hab. inż. Jerzy Kwaśniewski, dr inż. Szymon Molski, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
Nowa wersja urządzenia do stymulacji i rehabilitacji kręgosłupa w podwieszeniu

dr inż. Paweł Kamiński, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami
Indywidualny środek transportu – MonoBike

III miejsce
Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji „Aksjator”; opiekunowie koła: dr inż. Henryk Ciurej, dr inż. Michał Betlej, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami
Kładka nożycowa

Oprócz wręczenia nagród w programie gali przewidziano także prelekcje:

• Możliwości współpracy ARMZ ze studentami i doktorantami w kontekście rozwoju nowych rozwiązań, innowacyjności oraz przedsiębiorczości
    Anna Włoszek, prezes zarządu Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej SA;
  • Jak zostać twórcą wynalazku
    Łukasz Wściubiak, wicedziekan okręgu małopolskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Wydarzenie uświetni występ Karoliny Płanety, studentki Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, zwyciężczyni tegorocznej edycji Kopalni Talentów AGH.

Prezentacje filmowe wszystkich nominowanych wynalazków można zobaczyć tutaj.