Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Część IMPACT we wniosku projektowym. Jak poprawnie ją przygotować?
  • 26.04.2023

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Polska Wschodnia zaprasza na seminarium online „Część IMPACT we wniosku projektowym. Jak poprawnie ją przygotować?”, które odbędzie się 26 kwietnia 2023 r. w godz. 12.00–13.00.

Konkursy w Programie Horyzont Europa dają możliwości finansowania prac badawczo-rozwojowych. Konkurencja jest jednak duża stąd konieczność bardzo starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie. Komisja Europejska ma określone wymagania, które opisane są w dokumentach konkursowych. Cechą wspólną wszystkich wniosków powinien być przełomowy, innowacyjny pomysł oraz dobrze dobrane konsorcjum. Jednym z ważnych elementów wniosku jest oddziaływanie rezultatów projektu – czyli tzw. „Impact”. W tej części należy wykazać jakiemu wyzwaniu ma sprostać nasz projekt, dla kogo ta kwestia będzie miała znaczenie, a także jak skutki projektu będą oddziaływać na rynek, środowisko czy społeczeństwo.

Spotkanie skierowane jest zarówno do przedstawicieli uczelni wyższych i instytutów badawczych, jak i pracowników działów badawczo-rozwojowych firm tworzących i wdrażających nowe technologie, przedsiębiorców, a także przedstawicieli innych instytucji zainteresowanych udziałem w programie Horyzont Europa.

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja.

Wydarzenie odbędzie się z wykorzystaniem internetowej platformy Webex Meetings.

Po wypełnieniu formularza i zatwierdzeniu go przez organizatorów zarejestrowane osoby otrzymają od organizatorów e-mail potwierdzający zgłoszenie wraz z linkiem umożliwiającym udział w spotkaniu. Na ok. kwadrans przed oficjalnym rozpoczęciem transmisji, pod linkiem, o którym mowa wyżej, będzie możliwe przetestowanie jakości połączenia.

Stopka