Wydarzenia w AGH

Kolejnemu spotkaniu z cyklu AGH NAUKA towarzyszyć będzie pokaz specjalny filmu „Berło z brązu – symbol zmiany cywilizacyjnej” w reż. Krzysztofa Paluszyńskiego, który wychodząc od tytułowego berła znalezionego w kurhanie w Łękach Małych w Wielkopolsce opowiada o początkach epoki brązu na ziemiach dzisiejszej Polski i towarzyszących jej dynamicznym przemianom cywilizacyjnym. 18 maja, godz. 18.00, bud. U-2 (ul. Reymonta 7). Wstęp wolny.

Pokaz filmu poprzedzi dyskusja z udziałem reżysera oraz uczonych zaangażowanych w interdyscyplinarne badania zaprezentowane w filmie: Prof. dr hab. Marzeny Szmyt (Wydział Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu) i dr hab. inż. Aldony Garbacz-Klempki, prof. AGH (Wydział Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie , Centrum Badań Nawarstwień Historycznych AGH).

Program wydarzenia:

18.00-18.30 – dyskusja: „Wokół filmu Berło z brązu. Jak inżynieria materiałowa wspiera badania przeszłości?”
18.30-18.45 – pytania do panelistów
18.45-19.00 – przerwa
19.00-20.12 – projekcja filmu „Berło z brązu – symbol zmiany cywilizacyjnej”

Dyskusja będzie transmitowana na kanale YouTube AGH. Możliwość obejrzenia filmu będą mieli wyłącznie stacjonarni uczestnicy spotkania.

Więcej informacji o filmie i gościach.