Wydarzenia w AGH

Krajowy Punkt Kontaktowy oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają na kolejne szkolenie online z cyklu „ABC przygotowania wniosku projektowego w Horyzoncie Europa”, które odbędzie się 21 listopada 2022 r. w godzinach 10.00–14.30. Spotkanie poprowadzi Joanna Niedziałek, ekspert KPK.

Głównym tematem szkolenia będą projekty typu:

• Research and innovation actions (RIA) – projekty badawczo-innowacyjne,
  • Inovation actions (IA) – projekty innowacyjne,
  • Coordination and support actions (CSA) – projekty wspierające.

Projekty tego typu występują m.in. w drugim filarze Horyzontu Europa: Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa – Klastry tematyczne, w Misjach, w Szerszym uczestnictwie i wzmacnianiu Europejskiej Przestrzeni Badawczej, jak również w Euratomie (program badawczo-szkoleniowy Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej na lata 2021–2025; w ramach programu prowadzone są między innymi badania dotyczące kwestii bezpieczeństwa jądrowego, ochrony radiologicznej, gospodarowania odpadami promieniotwórczymi oraz syntezy jądrowej).

Cechą charakterystyczną projektów badawczo-innowacyjnych i innowacyjnych jest ich realizacja w konsorcjach międzynarodowych. Uczestnicy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę, przygotowując wniosek projektowy.

Na portalu Funding & tender opportunities w zakładce „Jak uczestniczyć?” Komisja Europejska zamieściła m.in. standardy szablonów:

Obowiązuje rejestracja

Szczegóły dotyczące platformy spotkania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób.