Współpraca - aktualności

Sygnatariusze porozumienia.

fot. AGH

Umowa o współpracy pomiędzy AGH a Montanuniversität Leoben

17 października 2021 r. w austriackim Leoben została podpisana umowa generalna o współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a Montanuniversität Leoben.

Ze strony austriackiej uczelni umowę podpisali Rektor prof. Wilfried Eichlseder oraz Prorektor ds. Stosunków Międzynarodowych prof. Peter Moser. Akademię reprezentowali natomiast Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski. W uroczystości uczestniczył również prof. dr hab. inż. Witold K. Krajewski, pełniący funkcję Koordynatora AGH ds. Współpracy z Austrią i Wielką Brytanią.

Podpisanie umowy poprzedziła prezentacja obu uczelni, ich historii, misji, strategii rozwoju i współpracy międzynarodowej. Spotkanie władz uczelni było także doskonałą okazją do podsumowania wieloletniej współpracy oraz nakreślenia planów na przyszłość.