Współpraca - aktualności

Uczestnicy spotkania, trzy kobiety i trzech mężczyzn stoi obok siebie. Pośrodku stoi Rektor Jerzy Lis.

fot. archiwum CSM AGH

Spotkanie Rektora AGH z przedstawicielami University of Tuzla

17 maja 2023 r. Rektor AGH prof. Jerzy Lis spotkał się z przedstawicielami University of Tuzla (Bośnia i Hercegowina): Prorektorem prof. Jasminem Suljagicem i prof. Marsihą Suljkanović. W trakcie spotkania zostały omówione plany na dalszą współpracę m.in. w ramach programów NAWA i Erasmus.

Współpraca pomiędzy AGH a University of Tuzla ma wieloletnią tradycję a pierwsze kontakty zostały nawiązane już w latach 80. ubiegłego wieku.

Spotkanie odbyło się przy okazji odbywając ej się w AGH Szkoły Letniej, która zgromadziła blisko 30 uczestników z Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Serbii oraz Ukrainy. Wydarzenie zorganizowało Centrum Spraw Międzynarodowych AGH w ramach projektu SPINAKER finansowanego z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.