Współpraca - aktualności

Na zdjęciu sygnatariusze umowy, stoją obok siebie, trzymając w dłoniach podpisane dokumenty umieszczone w obwolutach z logotypem AGH. Zdjęcie wykonane w sali konferencyjnej.

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie ze spółką Merit

12 kwietnia 2023 r. AGH i Merit Polska sp. z o.o. zawarły porozumienie w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy.

Porozumienie zostało podpisane przez Prorektora ds. Współpracy AGH prof. Rafała Wiśniowskiego oraz Prezesa Zarządu dr. inż. Macieja Husaka.

Współpraca będzie polegać w szczególności na organizacji staży dla studentów AGH, wspólnej organizacji szkoleń i kursów, a także wykonywaniu projektów badawczo-rozwojowych w zakresie mechatroniki, elektroniki, oprogramowania, systemów pomiarowych, ergonomii oraz innych związanych z systemami elektronicznymi i mechatronicznymi dla branży samochodowej.

Koordynatorami porozumienia zostali:

• ze strony AGH – dr inż. Andrzej Wetula, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Inżynierii Biomedycznej,

***

Merit sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego produkty w zakresie mechatroniki oraz interfejsów użytkownika dla branży motoryzacyjnej. Produkty Merit łączą systemy elektroniczne z elementami mechanicznymi i są przewidziane do wejścia w skład architektury elektronicznej samochodu.