Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Zdjęcie zrobione w sali konferencyjnej, przed stołem prezydialnym. Na zdjęciu od lewej stoi Marek Kabaciński, Henryk Kultys, Prorektor Rafał Wiśniowski. Mężczyźni są elegancko ubrani w ciemne garnitury, białe koszule i krawaty. Prezes Kultys i Prorektor Wiśniowski w dłoniach trzymają ciemnozielone teczki z logo AGH z podpisanym porozumieniem o współpracy. Za nimi, na ścianie wiszą gabloty w których zamieszczone są godło AGH oraz insygnia władzy: berło i topór ceremonialny.

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie o współpracy z MPO w Krakowie

11 maja 2022 r. AGH i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy.

Porozumienie sygnowali: Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski, a ze strony MPO prezes zarządu Henryk Kultys oraz wiceprezes zarządu dr inż. Marek Kabaciński.

Akademia i MPO zadeklarowały zamiar współpracy w zakresie:

  • gospodarki odpadami,
  • oczyszczania miast,
  • technologii odzysku i recyklingu surowców.


Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie zarządza systemem gospodarowania odpadami w Gminie Miejskiej Kraków. Jako grupa kapitałowa z udziałem spółki wykonuje zadania z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi w drugiej co do wielkości w kraju aglomeracji miejskiej oraz 21 gminach województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Ponadto spółka realizuje zadania gminy w zakresie utrzymania czystości w Krakowie, a także zarządza projektami zrealizowanymi z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

Stopka