Współpraca - aktualności

Na zdjęciu sygnatariusze umowy siedzą obok siebie. Przed nimi na stole leżą dokumenty. Zdjęcie wykonane w sali konferencyjnej.

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie o współpracy z CAE Flight Service Poland

Akademia Górniczo-Hutnicza oraz CAE Flight Service Poland – globalny dostawca usług w zakresie zaawansowanych systemów informatycznych dla przemysłu lotniczego, obronnego oraz służby zdrowia – podpisały 30 maja 2023 r. porozumienie o współpracy w zakresie badawczo-naukowym.

Współpraca ma na celu wprowadzenie na rynek nowej generacji rozwiązań, wykorzystujących między innymi najnowsze osiągnięcia z zakresu sztucznej inteligencji. W obszarze zainteresowania partnerów znajduje się także rozwój innowacyjnych technik w edukacji oraz szkoleniach wykorzystujących wirtualną oraz rozszerzoną rzeczywistość.

Rektor AGH prof. Jerzy Lis zaznaczył, że wizerunek Akademii, jako sprawdzonego partnera przemysłu, już dawno przekroczył granicę Polski i Europy, a podpisane porozumienie potwierdza wzrost znaczenia uczelni w wymiarze globalnym.

Członek Zarządu CAE Flight Service Poland Oktawiusz Kacza podkreślił z kolei, iż pogłębiona współpraca z AGH stanowi dla CAE, jako lidera technologicznego, naturalny krok w procesie ciągłego rozwoju innowacji oraz zwiększania konkurencyjności oferowanych rozwiązań na globalnym rynku lotniczym i szkoleniowym.