Współpraca - aktualności

Grupowe zdjęcie sygnatariuszy listu wraz z ministrem.

fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Podpisano list intencyjny w sprawie rozwoju polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni, w tym AGH, podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju polskiej technologii ogniw do magazynowania energii.

Magazynowanie energii to jeden z ważniejszych obszarów transformacji energetycznej. Możliwość magazynowania energii w znacznym stopniu przyczyni się również do większego i bardziej efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii opartych na słońcu oraz wietrze.

Rozwój sektora magazynów energii może przyczynić się do powstania w Polsce ponad 26 tys. miejsc pracy.

List podpisali w towarzystwie Wiceministra Klimatu i Środowiska Piotra Dziadzio przedstawiciele:

• PKN Orlen SA,
  • Grupy Azoty SA,
  • KGHM Polska Miedź SA,
  • PGE Polska Grupa Energetyczna SA,
  • Akademii Górniczo-Hutniczej,
  • Politechniki Warszawskiej,
  • Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Uniwersytetu Warszawskiego.

Uroczystość odbyła się 29 maja 2023 r. w Warszawie. AGH reprezentowała Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw dr hab. Monika Motak, prof. AGH.