Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Parter głównego budynku AGH, A0. Sygnatariusze umowy stoją razem w hallu na schodach prowadzących na pierwsze piętro. Za nimi pomnik Staszica.

fot. Zbigniew Sulima

AGH i GlobalLogic podjęły współpracę

We wrześniu 2021 r. AGH i GlobalLogic Sp. z o.o. podpisały umowę o współpracy. Prace w zakresie realizacji jej postanowień właśnie się rozpoczęły.

W umowie wyznaczającej kierunki działania dla obu stron wskazano m.in. możliwość organizowania praktyk zawodowych i staży dla studentów Akademii, wsparcie przez firmę kół naukowych AGH oraz organizowanie konkursów dla studentów. Dodatkowo strony planują wspólne prowadzenie projektów badawczych i edukacyjnych, w tym tworzenie wspólnych laboratoriów.

W realizację postanowień umowy zaangażowane będą cztery wydziały: Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami; Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji; Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Wybór tych wydziałów wiązał się z kierunkami ich rozwoju oraz synergią z rozwojem GlobalLogic, tzn. z szeroko pojętą cyfryzacją (Industry 3.0) oraz autonomizacją (Industry 4.0) przemysłu. Współpraca będzie dotyczyła zbierania, transferu oraz analizy danych, a także podejmowania na tej podstawie decyzji, przede wszystkim w aspekcie rozwoju sztucznej inteligencji (zaangażowanie WEAIiB oraz WIET), kierując go w stronę ciągłej poprawy efektywności ekonomicznej procesów biznesowych (zaangażowanie WILiGZ), z wykorzystaniem automatyzacji i robotyzacji (zaangażowanie WIMiR).

Współpracę koordynują:

  • ze strony AGH: dr hab. inż. Paweł Bogacz (WILiGZ), dr hab. inż. Piotr Pacyna (WIET), dr inż. Szczepan Moskwa (WEAIiB) oraz dr inż. Tymoteusz Turlej (WIMiR),
  • ze strony GlobalLogic: Ewa Maleszka-Pabian.


***

GlobalLogic to firma wywodzącą się z Doliny Krzemowej w USA. Jest liderem w sektorze usług inżynierii oprogramowania i digitalizacji produktu, projektuje i tworzy innowacyjne produkty, platformy, a także cyfrowe rozwiązania dla współczesnego świata, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wytwórczego. O wiodącej roli GlobalLogic w kreowaniu tego typu rozwiązań świadczy fakt, iż jest częścią koncernu Hitachi, a ponadto w Polsce została po raz trzeci z rzędu liderem rankingu ComputerWorld Top 200 w kategorii „Największy dostawca rozwiązań i usług dla sektora przemysłowego, budowlanego i produkcji”. Przychody spółki w Polsce osiągnęły w 2020 r. wartość ponad 250 mln zł.

Inne artykuły z kategorii Wydarzenia

    Oops, an error occurred! Code: 20231205112455b3329c12

Najnowsze artykuły

    Oops, an error occurred! Code: 20231205112455d82fe74e

Stopka