Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Na zdjęciu sześciu stojących obok siebie mężczyzn. Za ich plecami kolorowa obudowa komputera Prometheus.

fot. archiwum AGH

AGH gościła przedstawicieli firmy Honeywell

8 lipca 2022 r. w AGH odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Honeywell. Goście mieli okazję porozmawiać m.in. z Prorektorem ds. Kształcenia AGH prof. Wojciechem Łużnym oraz Prorektorem ds. Nauki AGH prof. Markiem Gorgoniem. Spotkanie było okazją do wskazania obszarów możliwej współpracy.

W rozmowach z władzami uczelni oraz przedstawicielami kilku jednostek AGH brali udział: Suresh Venkatarayalu, wiceprezes firmy Honeywell, dyrektor ds. technologii, Mark Loughran, prezes firmy odpowiedzialny za współpracę z Europą Środkowo-Wschodnią oraz Piotr Marczuk, dyrektor ds. relacji z rządem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Władze AGH podkreślały, że z punku widzenia uczelni istotna jest współpraca, która może przynieść korzyści np. poprzez wyposażenie nowych pracowni i specjalistycznych laboratoriów. Ważnym polem współpracy mogą być też doktoraty wdrożeniowe realizowane we współpracy z firmą.

W drugiej części spotkania delegacji udała się do Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH. Goście z firmy Honeywell poznali specyfikę trzech superkomputerów Cyfronetu, które po raz pierwszy znalazły się w tym roku na liście TOP500 najszybszych superkomputerów świata.

***

Firma Honeywell to amerykański koncern technologiczny i przemysłowy, założony w roku 1906, który aktualnie dostarcza produkty i usługi z obszaru lotnictwa, technologie kontroli, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i wydajności czy zaawansowane materiały dla przemysłu paliwowego.

Stopka