Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Zdjęcie uczestników konferencji obradujących w auli AGH. Stoły ustawione są w dużą literę U. Uczestnicy siedzą po jej zewnętrznej krawędzi.

fot. Zbigniew Sulima

AGH gościła prorektorów wyższych szkół technicznych

AGH była gospodarzem konferencji połączonych kolegiów: Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych wyższych szkół technicznych oraz Prorektorów ds. Ogólnych, Organizacji i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym publicznych wyższych szkół technicznych.

Ponad trzydziestu prorektorów przez trzy dni (5–7 czerwca br.) rozmawiało przede wszystkim o zeszłorocznej ewaluacji i kategoryzacji oraz związanych z tym perspektywach i wyzwaniach, systemie komunikacji podmiotów naukowych i gospodarczych „Science4Society”, a także programie Erasmus+ w kontekście wsparcia rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Podczas spotkania podpisane zostało porozumienie – Forum biur zarządzania projektami uczelni technicznych (Technical Universities Project Management Offices Forum) – TUPMO Forum. Model współpracy TUPMO z instytucjami finansującymi i otoczeniem gospodarczym stał się tematem jednego z paneli dyskusyjnych.
 

fot. Zbigniew Sulima

Grupowe zdjęcie uczestników konferencji wykonane na schodach w holu budynku głównego AGH.

Stopka