Miasteczko Studenckie AGH

Największe miasteczko studenckie w Polsce, o powierzchni 13 ha, zlokalizowane jest w obrębie kampusu akademickiego AGH pomiędzy ulicami: Reymonta, Buszka, Tokarskiego, Armii Krajowej, Nawojki i Miechowską. Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów dydaktycznych AGH pozwala mieszkańcom Miasteczka aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni oraz realizować różnorodne zainteresowania.

 

Miasteczko oferuje studentom AGH oraz innych szkół wyższych Krakowa blisko 8000 miejsc. Na jego terenie oprócz 20 Domów Studenckich znajdują się między innymi: kluby studenckie, boiska sportowe, przedszkole, żłobek, korty tenisowe, supermarket, Basen AGH, bank oraz różne punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe.

 

Miasteczko Studenckie AGH oferuje gościom nocleg w komfortowych hostelach. W trakcie roku akademickiego działalność hostelową prowadzi Dom Studencki Babilon (dysponujący miejscami w pokojach o układzie studyjnym z indywidualną łazienką oraz aneksem kuchennym). W lipcu, sierpniu i wrześniu MS AGH oferuje turystom odwiedzającym Kraków ponad 4000 miejsc noclegowych w hostelach studenckich.

 

Wszystkie pokoje oddane do dyspozycji studentów posiadają bezpłatny dostęp do Internetu. W domach studenckich znajdują się specjalne miejsca do nauki, sale telewizyjne oraz sale klubowe. Standard pokoi jest stale podnoszony dzięki regularnie prowadzonym pracom remontowym.

 

W obrębie Miasteczka znajduje się jeden z największych klubów koncertowych w Polsce – Klub STUDIO. Stanowi on centrum wydarzeń kulturalnych. W Klubie Zaścianek cyklicznie koncertują młodzi twórcy, jak można się do niego wybrać na karaoke oraz na tzw. „Śpiewogranie”. W Klubie Gwarek organizowane są przede wszystkim koncerty bluesowe, jazzowe i folkowe. Miłośników tańca przyciągnie Klub Karlik, natomiast idealnym miejscem na spotkanie z przyjaciółmi jest Klub Filutek.

 

Na terenie Miasteczka Studenckiego znajdują się boiska sportowe (w tym nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, piłkę siatkową i koszykówkę), korty tenisowe oraz nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny – Basen AGH.

 

Bliskość Krakowskich Błoń oraz Parku Jordana pozwala biegaczom, rowerzystom i rolkarzom na aktywne spędzanie czasu w malowniczej, zielonej scenerii miasta.