Miasteczko Studenckie AGH

Miasteczko Studenckie AGH stanowi integralną część kampusu AGH i jest największym osiedlem studenckim w Polsce.

20 domów studenckich, oferujących ponad 7500 miejsc, zapewnia studentom komfortowe warunki. Mieszkańcy miasteczka mogą dotrzeć na uczelnię w ciągu 10 minut. 


W każdym akademiku dla mieszkańców dostępne są kuchnia, sala telewizyjna, lektorium, pralnie oraz suszarnie, a wszystkie pokoje posiadają bezpłatny dostęp do Internetu. Studenci mogą także korzystać m.in. ze sprzętu sportowego, a w niektórych akademikach również z siłowni.

Wszystkie domy studenckie zmodernizowane w ostatnich latach zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym z nich jest winda, odpowiedni podjazd przy głównym wejściu oraz szerokie drzwi do pokoi, a w niektórych budynkach znajdują się także opisy pomieszczeń w języku Braille’a. Odpowiednio przystosowane są również kluby studenckie.

Na terenie Miasteczka znajdują się kluby studenckie, basen z siłownią i kręgielnią, boiska sportowe, przedszkole, żłobek oraz punkty usługowe i gastronomiczne.

Kluby studenckie:

  • Akademickie Centrum Kultury Klub STUDIO jest jednym z największych klubów koncertowych w Polsce. Znajduje się tu również Browar Górniczo‑Hutniczy, który został powołany z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.
  • W Klubie Zaścianek cyklicznie koncertują młodzi twórcy, jak można się do niego wybrać na karaoke oraz na tzw. „Śpiewogranie”.
  • W Klubie Gwarek organizowane są przede wszystkim koncerty bluesowe, jazzowe i folkowe.
  • Idealnym miejscem na spotkanie z przyjaciółmi jest natomiast Klub Filutek.

W kilku akademikach Miasteczko oferuje także noclegi dla gości hostelowych. W okresie wakacji liczba dostępnych miejsc dla turystów wzrasta do kilku tysięcy.

Nowoczesna i przyjazna infrastruktura, bliskość uczelni, niepowtarzalna atmosfera, bezpieczeństwo, łatwy i szybki dostęp do centrum miasta oraz terenów zielonych sprawiają, że Miasteczko Studenckie AGH stanowi doskonałe miejsce zakwaterowania dla studentów.